Największe atrakcje turystyczne Niemiec oraz Holandii

Wybierasz się busem do Niemczech lub Holandii? Bez względu na cel podróży znajdź nieco czasu, aby na własne oczy zobaczyć największe atrakcje turystyczne obu państw. Prezentujemy, naszym zdaniem, najciekawsze z nich!

Co warto zobaczyć w Niemczech?

Być w Berlinie i nie zobaczyć Bramy Brandenburskiej? Ta zabytkowa budowla jest najbardziej rozpoznawalnym elementem niemieckiego krajobrazu. Miasto znane jest również z tego, że idealnie łączy elementy historii i nowoczesności. Warto poświęcić więc nieco czasu na Wyspę Muzeów (skupisko najważniejszych muzeów w kraju), a także obejrzeć relikty historii najnowszej: Pomnik Muru Berlińskiego oraz Muzeum „Topografia Terroru”.

Hamburg przypadnie do gustu miłośnikom klasycznej architektury. Szczególnie wart uwagi jest Ratusz będący siedzibą zarządu miasta. Przy okazji trzeba zwiedzić Rathausmarkt, na którym odbywa się mnóstwo imprez kulturalnych. A jeśli to nie wystarczy, koniecznie udaj się do Drezna, gdzie na własne oczy ujrzysz Zwinger – najważniejszy zespół architektoniczny późnego baroku.

Co trzeba zwiedzić w Holandii?

Amsterdam to holenderskie miasto sztuki! Będąc w tym barwnym miejscu warto przespacerować się przez Dzielnicę Muzeów. Mieści się tam m.in. Muzeum Vincenta van Gogha i Rijksmuseum, w którym znajdują się cenne dzieła malarskie oraz rzeźby. Miłośnicy wędrówek po mieście powinni zwiedzić również zabytkowe śródmieście, w którym na turystów czekają urocze i ciche uliczki.

Rotterdam zasługuje na uwagę ze względu na to, że jest imponującym miastem-portem, stale rozwijającym się i prężnie pracującym podczas przyjmowania kontenerów z całego świata. Ponadto to nowoczesne miejsce pełne zachwycającej, odważnej architektury i atrakcyjnych ulic handlowych – najważniejszą z nich jest Coolsingel.

Zdecyduj się na Kinderdijk (oddalony o około 15 km na wschód od Rotterdamu), jeśli fascynują się stare wiatraki – swoisty symbol Holandii. Znajduje się tam aż 19 doskonale zachowanych budowli, które tworzą jedno z największych skupisk wiatraków w Europie.

 

     0votes