Harry Potter – początek

J.K. Rowling to pisarka, której sławę można było liczyć nie tylko w milionach sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, ale także w niesamowitych kwotach jakie Rowling otrzymała za swoją twórczość. Jej majątek był tak spory, że sama pisarka znalazła się na liście najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Jednak pisarka jako, że nie jest łasa na pieniądze postanowiła zaangażować się całym sercem w działalność dobroczynną. Cała kariera Rowling zaczęła się od jej pierwszej książki z Potterem, którą była Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor ze strony www.taniaksiazka.pl.

Twórczość J.K. Rowling

J.K. Rowling nie zawsze była tylko pisarką. Jej kariera od czasów studiów zmierzała w kierunek nauczania. Ta ścieżka jednak nie okazała się dla Rowling wystarczająca i zaczęła ona pisać książki. Przełomem w jej karierze okazał się Harry Potter. Historia czarodzieja okazała się dla całego świata na tyle interesująca, że wszyscy pokochali Harry’ego już od pierwszej książki. Jego historia trzeba także przyznać, że jest dość niezwykła, ale przemyślania. Harry nie wychował się w domu pełnym miłości. Jego życie było niestety skazane na łaskę jego wujostwa, do którego chłopiec trafił po tym jak jego rodzice zostali zamordowani przez czarnego pana. Harry dorastał bez świadomości, że ma magiczne moce. Jego świat był w zasadzie smutny oraz pusty. W końcu nie było obok niego kogoś kto traktował, by go faktycznie jak swojego syna. Jego wujkowie byli zapatrzeni tylko na swojego syna, którego przesadnie rozpieszczali. Harry natomiast musiał stać z boku i się temu przyglądać.

Co dalej stało się z Harrym Potterem?


Harry Potter mimo, że nie miał zbyt szczęśliwego życia rodzinnego, to jednak spotkał go wielkie szczęście, bo już wkrótce zaczął wykazywać magiczne moce, a po tym zaczęły zjawiać się listy z Hogwartu, które okazały się być indywidualnym zaproszeniem dla Pottera. Listy te wujkowie Harry’ego starali się ignorować jednak im bardziej były one ignorowane tym więcej ich przychodziło. Takim oto sposobem Harry dostał się do Hogwartu, gdzie miał podjąć on naukę magii oraz czarodziejstwa. Jego plany mogły się spełnić dzięki temu, że miał on pomoc Hagrida, który starał się chłopcu pomagać. Harry Potter już po przyjeździe go Hogwartu stał się atrakcją. Wiele osób kojarzyło jego nazwisko, bliznę, a przede wszystkim tragiczną historię jaka go spotkała. Rodzice Pottera zostali zamordowani przez czarnego pana, a on sam przeżył natomiast nie wiadomo jak. To pytanie będzie nurtować wiele osób.