Czym jest Komnata Tajemnic?

Literatura zagraniczna już nie raz okazała się być prawdziwym zaskoczeniem dla fanów z Polski. Jedną z pisarek, które na pewno zostałyby szybko rozpoznane na Polskiej ulicy jest J.K. Rowling. Pisarka stworzyła serię o Harrym Potterze, która okazała się być najgłośniejszym cyklem ostatnich lat. Czarodziej, którego przeszłość zaważyła na całym jego przyszłym życiu stał się sławny niemalże natychmiast po publikacji pierwszej powieści serii Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor zaś był domem Harry’ego w Hogwarcie.

Konata Tajemnic – czym jest?

komnata Tajemnic to miejsce, które jest niebezpieczne dla każdego czarodzieja, który pochodzi z niemagicznej bądź tylko w połowie magicznej rodziny. Jego sekretem jest obecność Bazyliszka, który został tam umieszczony przez Salazara Slytherina, który chciał, by w Hogwarcie nie było osób pół krwi. Jego zdaniem każdy czarodziej powinien być urodzony w rodzinie magicznej. Komnata Tajemnic miała zostać ponownie otwarta przez dziedzica, którym okazał się być Tom Riddle. Harry mimo, że będzie dopiero na pierwszym roku w Hogwarcie to już będzie musiał radzić sobie ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Jego powodzenie może mieć wpływ czy wszyscy uczniowie przeżyją czy też dojdzie do rozlewu krwi i wielu śmiertelnych ofiar. J.K. Rowling już od samego początku stworzyła historię, która zaskakuje czytelnika oraz wciąga. Fani Harry’ego Pottera wiedzą, że książki Rowling każdorazowo zabierają ich do innego wymiaru.

Gryffindor i Harry Potter od J.K.Rowling

Gryffindor jest jednym z czterech domów obok Slitherinu, Ravenclaw oraz Hufflepuff. Gryffindor to jednak miejsce w którym miejsce zajmie nie kto inny jak sam Harry Potter. Chłopiec znajdzie w Gryffindorze swoje bezpieczne schronienie, które zapewni mu poczucie, że jest w domu. Harry jednak nie będzie tam zupełnie sam. Obok niego zawsze będą się znajdować inni uczniowie. Warto wymienić tutaj Hermionę oraz Rona, którzy wiernie będą trwać przy Harrym nawet jeśli czasem zdarzą się między nimi drobne sprzeczki. Ich przyjaźń przetrwa nawet dłużej niż tylko sam Hogwart i okres nauki w nim. Dalej po zakończeniu nauki będą się oni spotykać, ale nie sami. Ich dzieci również będą się znać, a nawet zaczną wspólnie naukę w Hogwarcie. Warto też wspomnieć, że Harry ostatecznie poślubi nawet siostrę Rona- Genie. Ron natomiast spędzie życie wspólnie z Hermioną. Książki J.K. Rowling nie pokazują tylko samego procesu nauki w Hogwarcie, ale także wybigają nieco dalej w przyszłość.