J.K. Rowling i Potter

Harry Potter jest osobą, która dla jednych jest wielkim bohaterem dzieciństwa, dla innych jest po prostu postacią, która bardzo inspiruje. J.K. Rowling jest pisarką, która stworzyła całą serię o Harrym Potterze. Jej dzieło okazało się być tym na co wszyscy czytelnicy na całym świecie czytali. Sama pisarka po premierze Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor (https://www.taniaksiazka.pl/harry-potter-i-komnata-tajemnic-gryffindor-joanne-kathleen-rowling-p-1519777.html) nie musiała czekać, by czytelnicy poznali się na jej talencie. Jej fani polubili Pottera za jego historię oraz przygody, który spotykały go niemalże na każdym kroku.

Harry Potter i jego początki w Hogwarcie

Harry Potter podjął naukę w Hogwarcie jednak nie była to dla niego łatwa droga. Harry nie otrzymał pomocy od swoich rodziców, którzy już nie żyli jednak pomógł mu Hagrid, który sam był czarodziejem i pracował w Hogwarcie. Losy Harry’ego dzięki pomocy Hagrida potoczyły się dla niego nieco korzystniej. Harry dzięki jego pomocy mógł kupić sobie wszystkie niezbędne w Hogwarcie rzeczy. Można tutaj wymienić sowę, różdżkę, ale także inne niezbędniki. Harry Potter stał się dość szybko postacią sławną w magicznym świecie, a to wszystko za sprawą blizny na jego czole, która była dość dobrze widoczna. Inni uczniowie, a także nauczyciele szybko zorientowali się kim Harry jest oraz co przeżył. Mianowicie spotkanie z czarnym panem. Lord Voldemord najpierw zabił matkę Harry’ego jednak nie zdołał tego samego uczynić z Harrym. Chłopiec przeżył. Jednak od tego momentu ciążyło na nim smutne przeznaczenie, którego sam jeszcze nie znał.

J.K. Rowling

J.K. Rowling jest pisarką, której sława jest niemalże nieporównywalna z niczym innym. Jest ona nie tylko sławna, ale w dodatku jej osobowość również jest zauważalna wśród jej twórczości. Brytyjska pisarka udziela się charytatywnie, a jej środki pomogły już wielu ludziom. Starania Rowling wiele mówią, o tym jakim jest ona człowiekiem. Rodzina Rowling to 3 dzieci, które pisarka ma z dwóch małżeństw. Nie wszystkie dzieci poszły w ślady mamy. Jednak jedna z córek Rowling juz od najmłodszych lat marzyła by zostać pisarką. Dziewczyna ma świetny wzór do naśladowania. Pytanie tylko czy dziewczynce uda się powtórzyć sukces matki. Seria Harry Potter zaczęła się w momencie kiedy sama Rowling przechodziła dość ciężki okres w swoim życiu. Jej matka umarła wtedy, a śmierć ta była następstwem wielu lat walki ze sklerozą. Choroba ta miała ciężki przebieg, a sama pisarka ciężko zniosła rozstanie z matką. Jej opisy w książce mogą też jasno wskazywać, że straciła ona kogoś ważnego.